تبلیغات
ذوالفقار - دلیل گرانی گوشت
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

-
   

ماذوالفقارحیدریم فداییان رهبریم

دلیل گرانی گوشت
شنبه 7 مرداد 1391 ساعت 12:52 ب.ظ | | نوشته ‌شده به دست محمد غلامیان | ( نظرات )
بازار گوشت و مرغ همچنان در تلاطم است و گمانه زنی ها درباره اختلال در بازار گوشت و مرغ و نوسانات افزایشی قیمت این دو کالای اساسی همچنان ادامه دارد.

در این میان اما وزارت کشاورزی تقصیرها را به گردن وزارت صنعت، معدن و تجارات می اندازد و وزارت صنعت نیز توپ گرانی را به زمین وزارت کشاورزی باز می گرداند.

گاهی هم دولتی ها متفق القول می گویند، گرانی های اخیر زیر سایه دست های پنهانی است که بازار را منترل می کنند و دولت در این خصوص بی تقصیر است اما در آخر هم معلومم نمی شود این دست های پنهانی که قدرت اختلال ددر بازار را دارند چه کسانی هستند و چرا در صورت شناسایی به دستگاه قضا معرفی نمی شوند؟

حالا اما یکی از نمایندگان مجلس ، اظهارات جالبی در مورد تقصیر کار بودن دولتی ها دارد.اظهاراتی که در ان از خبرچین اقتصادی دولت رونمایی کرده است.

نادر قاضی پور نماینده جنجالی مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از وجود برخی افراد در سیستم دولتی خبر داده که اطلاعات اقتصادی کشور را به سیستم غیردولتی و سوداگران می دهند.

وی با اشاره به گرانی‌ها اذعان كرد: دولت اگر می خواست می توانست به راحتی مشکل به‌وجود آمده را برطرف کند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در رابطه با درز اطلاعات اقتصادی به خارج از مجموعه دولت به عصر امروز گفت: همکاری عده ای از درون دولت با سوداگران عامل تشدید گرانی‌های اخیر است.

وی با سیاسی ارزیابی کردن علت اصلی گرانی‌ها از احتمال وجود دو سناریوی پنهان در این زمینه خبر داد و تصریح کرد: یکی اینکه می‌خواهند با این اوصاف بگویند که وزارت بازرگانی بی‌کفایت بوده و این اختیار را مجدداً به وزارت جهادکشاورزی بازگردانند و دوم اینکه می‌خواهند با طرح این مسئله در سال آخر دولت دهم سود زیادی را از این قضیه به جیب خود بزنند چون بعد از ماه مبارک رمضان کلید انتخابات ریاست جمهوری یازدهم زده خواهد شد و همه دنبال جاه، مقام و آینده خود هستند و کمتر کسی می تواند به این مشکلات به‌وجود آمده در جامعه پرداخته و با آن مقابله نماید و به نظر می آید این قضیه توسط سوداگران عملیاتی بوده و تصمیم به انجام آن گرفته‌اند.قاضی پور از همکاری پشت پرده بخش‌هایی از وزارت جهاد کشاورزی با فردی که طی روزهای اخیر «سلطان گوشت» لقب گرفته خبر داد و گفت: اساسا کار اداره کل پشتیبانی نهاده های دامی و شرکت های دامی وابسته به وزارت جهادکشاورزی وارد کردن کنجاله سویا برای مرغداران در کشور است، اما آقایان اجازه نمی دهند تا کشتی های حاوی کنجاله و سویا در بنادر پهلو گرفته و تخلیه بار کنند و عنوان می‌کنند که ابتدا باید بار کشتی آن شخصی که سلطان گوشت و کنجاله سویاست تخلیه شده، کیلویی ۱۸۰۰ تومان بفروشد و پس از آنکه پول هنگفتی در این زمینه به جیب زد آن‌وقت جهادکشاورزی وارد این مسئله شده و شروع به توزیع کنجاله و سویا کند. مشاهده می‌کنید که عمق این فاجعه تا چقدر است.تا به این ترتیب از مقصرین اختلال در بازار رونمایی کند.

هر چند این نماینده مجلس هم ، کسی که به زعم او سلطان گوشت لقب دارد را معرفی نکرد اما به نظر می رسد ماجرای دست های پشت پرده کم کم جدی می شود .

پیش از این نیز، رحمت الله نوروزی عضو کمیسیون کشاورزی درباره دلیل افزایش قیمت مرغ و عاملین آن گفته بود: در ماه های گذشته تعداد محدودی از افراد صاحب نفوذ در بدنه دولت نهاده های مرغداری ها را با ارز دولتی وارد کشور کرده و جهت بدست آوردن سودهای کلان اقدام به فروش آن در بازار آزاد کردند که این مسئله موجب افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار می شود.

حالا باید منتظر ماند و دید آیا بالاخره این دست های پنهان به مردم و دستگاه قضا معرفی خواهند شد یا خیر؟